Przewierty sterowane

Przewierty horyzontalne i sterowane

Horyzontalne przewierty sterowane są obecnie uznawane za najbardziej efektywną metodę budowy rurociągów. Dzięki nim można bezinwazyjnie umieścić w ziemi rury PE, PEHD, stalowe, jak i przewody elektryczne. Zastosowanie technologii bezwykopowej sprawia, że podczas prac nie dochodzi do uszkodzenia istniejących już dróg, chodników, torów kolejowych czy ogrodów. Równocześnie wybierając tę metodę, mogą Państwo nie tylko skrócić czas realizowania prac, ale też ograniczyć koszty inwestycji. Technologia bezinwazyjna wiąże się także ze znaczną redukcją emisji gazów cieplarnianych w odróżnieniu od metod tradycyjnych.

przewierty horyzontalne  przewierty sterowane

Aby w sposób prawidłowy przeprowadzić przewierty horyzontalne, należy wziąć pod uwagę czynniki takie jak: rodzaj gruntu, kąt wiercenia, rodzaj rurociągu, zakres instalacji i kilka innych. Większość gruntów – zarówno tych miękkich, jak i wyjątkowo twardych, pozwala na wykonanie przewiertów horyzontalnych. Konieczne jest jednak zastosowanie wysokiej jakości, sprawdzonych urządzeń. Jako firma specjalizująca się w przewiertach tego typu, dysponujemy wszystkimi niezbędnymi maszynami, które pozwalają na szybkie i prawidłowe przeprowadzenie wszystkich prac.

Wykonywanie przewiertu odbywa się zawsze w trzech etapach. Pierwszą fazą jest wiercenie pilotowe, podczas którego tworzony jest przewód wiertniczy – sterując głowicą pilotową, możliwe jest uzyskanie zmiany kierunku, na określonej wcześniej głębokości. W następnych krokach wykonuje się rozwiercanie gruntu oraz wciąganie rurociągu. Przewierty sterowane nie wymagają wykonywania wykopów, dlatego są tak cenioną metodą. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą przewiertów zarówno klientów indywidualnych, jak i firmy budujące sieci, przyłącza gazowe, telekomunikacyjne lub WOD-KAN.