Akcesoria kempingowe przed sezonem

Kiedy nadejdzie zima, szczęśliwy sezon miłośników spania pod chmurką odchodzi w zapomnienie dla większości z nas, aż do kolejnej wiosny. Właśnie w tym momencie powinniśmy nie tylko wstrzymać się z podróżami, lecz również zastanowić się nad przygotowaniem do przyszłego lata. Sprytnym sposobem może być dokładne przejrzenie swojego wyposażenia, a także zastanowienie się, w jakie elementy powinniśmy zainwestować – choćby podczas zimowych wyprzedaży. Ci, którzy nie mieli jeszcze okazji podróżować bez rezerwacji w hotelu, mogą z powodzeniem wziąć na warsztat gotową ściągę.

Co powinniśmy wziąć ze sobą?

Zanim podejmiemy kolejne kroki, zdecydowanie warto zweryfikować sprawność swojego roweru. Opony, kierownica, światełka – to podstawowe elementy. Kolejną rzeczą powinno być wypróbowanie namiotu i wszystkich dodatków. Czy jesteś pewien, że nie odnajdziesz w nim ukrytych szczelin lub przetarć, które należałoby naprawić? Czy śledzie do wbijania są w odpowiednim stanie, podobnie jak linki, bez których nie postawimy namiotu? Musimy koniecznie pamiętać, że zarówno stan techniczny pojazdu, jak też bazy noclegowej, może zadecydować o naszym bezpieczeństwie i zdrowiu, zatem przegląd należy przeprowadzić w momencie zakończenia lata – w ten sposób, by wraz z nadejściem wiosny nie martwić się już nadciągającymi kosztami. Jeżeli chcesz zadbać również o pozostałe elementy ekwipunku, które należy ze sobą zabrać, to na liście powinny znaleźć się także: odpowiedniej wielkości plecak, bielizna termoaktywna, podręczna apteczka, nożyk i najważniejsze przedmioty codziennego użytku.

Wyprzedaż posezonowa – poluj na promocje!
 
W momencie zakończenia sezonu sklepy wyprzedają swoje letnie zapasy. To właśnie wtedy najlepiej zainwestować w akcesoria kempingowe, z których skorzystamy w czasie podróży. Dlatego warto z końcem lata przyjrzeć się temu, co już mamy, a na miejscu początkujących – spróbować przewidzieć, czego będą potrzebować.