Praca we Francji- porady

Praca we Francji – porady

1. We Francji mówi się po francusku
Pierwszą rzeczą, która powinna być wykonana przez osobę, która chce zacząć pracować we Francji jest nauka języka. Bez tego niestety ale daleko się nie zabrnie.

2. CV według Francuzów
Warto przejrzeć internet w celu znalezienia informacji jak powinno wyglądać dobre francuskie CV. W każdym kraju wygląda ono trochę inaczej, np. Amerykanie nie wysyłają zdjęć.

3. Poznawaj Francuzów
Znajomości są bardzo ważne w sektorze pracy. Jeśli uda się znaleźć odpowiednich znajomych to będzie łatwiej ze znalezieniem stałej pracy.

4. Walcz do końca
Mało kto znajduje wymarzoną pracę od razu po przyjeździe. Jednak każda z nich czegoś nauczy i warto wyciągać wnioski ze swoich doświadczeń.

Gdzie szukać pracy

Jedni preferują pojechać do Francji i tam zacząć szukanie, ponieważ będzie można oko w oko spotkać się ze swoim przełożonym. Będzie to na pewno pomocne dla osób, które znają język, jednak ich CV jest dość ubogie.

Inny sposób to wyjazd poprzez pośrednictwo pracy. Wiele osób decyduje się właśnie na to i wykonując pracę, która jest im narzucona szukają czegoś na boku. Po skończeniu się umowy idą do swojej pracy. Jest to dobry sposób dla osób, które nie mają za dużo pieniędzy na start.
Następna możliwość to wysyłanie CV na francuskich stronach z ogłoszeniami o pracę. Jeśli ma ktoś dobre CV w języku francuskim, a także zna ten język to może z łatwością znaleźć pracę właśnie w ten sposób. Aktualnie świat poszedł bardzo do przodu i rozmowy kwalifikacyjne, które prowadzone są przez internet nie robią już na nikim wrażenia.
Ostatnim pomysłem na znalezienie pracy jest pytanie znajomych. Wiele osób podróżuje i istnieje duża szansa, że ktoś z nich ma znajomego francuza, który będzie potrafił znaleźć pracę dla Polaka, który znaj język.