Praca za granicą — jakie korzyści finansowe możesz oczekiwać po powrocie do kraju?

Praca za granicą bezustannie cieszy się dużą popularnością, jednak po powrocie do kraju trzeba pamiętać o załatwianiu wszystkich formalności. Zwrot podatku z Anglii pozwala podreperować budżet, jednak stosowny dokument musi zostać dostarczony w terminie, który upływa po 5 latach.

Zwrot podatku z Anglii, Szkocji, Walii, Irlandii Północnej — kluczowe informacje

Zwrot podatku z wymienionych krajów przysługuje każdemu, kto był legalnie zatrudniony na obszarze należącym do Wielkiej Brytanii. Podatek zostaje zwrócone za ostatnie 5 lat i wynosi średnio 687 funtów.

Na uzyskanie zwrotu potrzeba od 3 do maksymalnie 6 miesięcy, pod warunkiem że zatrudniona osoba jest rozliczana na podstawie kart podatkowych P45 albo P60. W przypadku uzyskiwania payslipów okres wydłuża się i wynosi od 6 do 12 miesięcy.

Każda zainteresowana osoba musi pamiętać, że ma obowiązek rozliczenia podatkowego CIS oraz SELF ASSESSMENT, termin rozliczenia mija 31 października. Jeżeli ten obowiązek nie zostanie spełniony, trzeba liczyć się z koniecznością uregulowania kary w wysokości 100 funtów.

Zwrot podatku z Anglii — dlaczego warto?

Zwrot podatku przysługuje każdej legalnie zatrudnionej osobie, dlatego warto z tego korzystać, aby pieniądze nie przepadły. Wszystkie formalności mogą zostać załatwione z pomocą specjalistycznej firmy, co pozwala skrócić czas potrzebny do załatwienia wszystkich formalności i gwarantuje brak błędów i wydłużenie całego procesu. Zwrot dotyczy maksymalnie 5 lat wstecz. Firma zajmuje się rozliczeniem podatku z urzędu brytyjskiego i bez pomocy klienta dba o całą korespondencję, a następnie przekazuje ją osobie, której dotyczy. Uzyskane środki trafiają na konto klienta.

Grono specjalistów pozwala odzyskać podatki bez względu na pozwolenie na pracę w Anglii. Wykorzystywane zostają skuteczne procedury, które zastosowano już u tysięcy osób, które wróciły z zagranicy.

Zwrot podatku z Anglii to przydatny zastrzyk gotówki, który można uzyskać po powrocie do Polski. Pieniądze mogą stanowić dodatek do budowy domu, zakupu mieszkania, rozkręcenia własnej działalności gospodarczej i innych.