5 powodów, dla których warto stosować olej z czarnuszki

Dlaczego właśnie czarnuszka? Już za czasów starożytnych powszechnie używano jej na przeciwdziałanie problemom z systemem pokarmowym. Już wtedy doceniano coraz szersze zastosowanie tej rośliny. Także dziś nie przestajemy odkrywać jej kolejnych właściwości!

Czarnuszkę można spożywać na dwa sposoby. Mamy do wyboru olej tłoczony na zimno albo nasionka – z wielu powodów sporo osób decyduje się w obecnych czasach na olej z czarnuszki Właściwości tego preparatu ziołowego są niemal bezcenne, a ich lista wciąż rozszerza się o kolejne pozycje. Ta przyprawa znana jest bowiem ze swoich szczególnie cennych właściwości leczniczych. Oto najważniejsze z nich:

1. Olejki eteryczne – cenne składniki występujące w naturalnych nasionkach czarnuszki, dzięki którym bezbłędnie radzi sobie ona z naprawdę wieloma przypadłościami. Ponadto są źródłem niezwykle intensywnego zapachu.

2. Układ pokarmowy – regularnie stosując (wewnętrznie) olej z czarnuszki, zapewniasz ochronę błonie śluzowej żołądka. To jeszcze nie wszystko: naturalne elementy zawarte w czarnuszce doskonale radzą sobie z wszelkimi problemami, jakie mogą dotknąć nasz układ pokarmowy.

3. Skóra i włosy – czarnuszka dobrze sprawdza się jako lek na wszelkiego rodzaju problemy skórne (stany zapalne, trądzik młodzieńczy, wysypki bakteryjne czy grzybica). Doskonale sprawdzi się w tym przypadku olejek lub tonik na bazie nasionek.

4. Nadciśnienie tętnicze – coraz powszechniejszy problem. Olej z czarnuszki hamuje wzrost homocysteiny, wiodącej do powstawania zmian miażdżycowych. Dodatkowo czarnuszka obniża ciśnienie krwi. Ma zbawienny wpływ na nasze serce i nie powinien być pomijany w codziennej diecie.

5. Wirusy i bakterie – czarnuszka radzi sobie z nimi znakomicie, między innymi dzięki takiemu istotnemu czynnikowi jak tymochinon (30-48%).

Jeżeli rozważasz już to, czy zacząć stosować olej z czarnuszki opinie lekarzy, których nie trzeba dziś długo szukać – zwłaszcza w Internecie, z pewnością poprą Twoją decyzję. Olej może być wykorzystywany zarówno zewnętrznie, jak również doustnie – zaleca się spożywanie 2 łyżeczek dziennie. Naprawdę warto uwzględnić w codziennej diecie i pielęgnacji olej z czarnuszki Zastosowanie ma wszechstronne, warto więc poznać wszystkie jego zalety.