Domki z drewna podbijają serca działkowiczów, ceniących sobie wypoczynek i prywatność, których nie zaznaliby z pewnością, mieszkając w mniej komfortowych warunkach. Podobna inwestycja może więc przynieść nam wiele zysków!
Nie każdy z nas ma świadomość, że na domki letniskowe drewniane, nieposiadające fundamentów, wcale nie potrzeba zezwolenia – rozwiązuje to sporo problemów. Z tego właśnie powodu wielu działkowiczów kupuje domki na bloczkach. Kolejna, równie kluczowa rzecz, dotyczy wyposażenia domku –warto sprawdzić, czy w cenę wliczona są już impregnacja, umeblowanie, ogrzewanie, sprzęt itd. W domkach drewnianych umieszczonych na bloczkach często musimy pogodzić się z myślą o samodzielnym wyposażaniu wnętrza.
Domki drewniane miejscowe, czyli posadowione na tradycyjnych fundamentach, są z pewnością bardziej wymagające w utrzymaniu i każdorazowo musimy posiadać na nie pozwolenie. Łatwiej z kolei przysposobić je do zimy, sprawić sobie nagrzewanie itp. Ściany zewnętrzne muszą być jednak grube, efektywnie izolowane, zaopatrzone w sprawną wentylację oraz spełniające szereg wymagań pokrycie dachowe. Niezbędne jest także, aby zadbać o ciepłą podłogę. Oczywiście możemy też pomieszkiwać w domku wyłącznie latem – pominiemy w ten sposób temat ewentualnego ogrzewania. Do budowy tego typu mini chatek przeznacza się w większości przypadków tańsze drewno, np. sosnę, świerki lub modrzewie.
Na co zwrócić szczególną uwagę, rozważając podobną inwestycję? Bardzo istotnym elementem domku z drewna jest bez wątpienia jego reprezentacyjny taras. Pewnie każdy, kto planuje wakacyjny wypoczynek, marzy o tym, by spędzić jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Zdecydowanie najlepiej, żeby otulał domek z dwóch stron lub nawet na całym obwodzie – to rozwiązanie pozwoliłoby nam na znalezienie doskonałego miejsca, niezależnie od nasłonecznienia.