Jak spędzić udany weekend w Łodzi?

Każde odwiedzanie przez nas miasto posiada swoisty charakter, jaki nie sposób pomylić z jakimś innym miejscem. Łódź jest w tej sferze nadzwyczajna – jest to z pewnością jedno z najbardziej awangardowych miejsc na całym świecie. Przemysłowe miasto zachwyca masą lokalnych zabytków, jakich nie znajdziemy gdzie indziej. Co przede wszystkim korzystnie zwiedzić, będąc tam tylko jeden weekend?

Odwiedzając miasto po raz pierwszy, zazwyczaj musimy znaleźć sposób na poradzenie sobie z długim spisem atrakcji do zwiedzenia – musimy jednak zmieścić się przy tym w określonych ramach czasowych. Powinniśmy zdecydować się na konkrety. Łódzkie atrakcje to niewątpliwie nie tylko słynna Pietryna, czyli ulica Piotrkowska czy uciechy czynne w zabytkowej fabryce Izraela Poznańskiego, czyli współczesnej Manufakturze. Jasne, są to miejsca, które należy odwiedzić, jednak nie należy się do tego ograniczać. Dobrze jest wybrać się również w takie miejsca jak słynna Biała Fabryka, Księży Młyn czy dawna elektrownia EC1. Obowiązkowych punktów na mapie jest znacznie więcej, lecz plan zwiedzania będzie zależeć od tego, ile potrwa nas pobyt oraz czy ewentualnie jest szansa, że nieco go przedłużymy. Przyjezdni, którzy będą w stanie pozostać na troszkę dłużej, na bank ochoczo wybiorą się także do zoo czy aquaparku.

Na szczególne wyróżnienie z pewnością zasługują także muzea w Łodzi. Tutaj odnajdą coś dla siebie zarówno miłośnicy czasów minionych, XIX-wiecznej techniki, jak również szeroko pojętej sztuki – jest tego więcej niż myślisz! To właśnie w tym niezwykłym mieście jest również jedyne w naszym kraju Muzeum Kinematografii. Jeśli ostatecznie zmęczymy się już czynnymi poszukiwaniami, zawsze mamy możliwość wybrać się na spacer po przepięknych parkach czy również na wycieczkę szlakiem głośnych na cały świat murali. Podczas przemierzania ulic miasta na pewno zauważymy niejedną rzecz, która nas oczaruje!