Jak wybrać żyrandole do sypialni?

Sypialnia to pomieszczenie, w jakim mamy okazję zorganizować sobie warunki do spania i relaksu. Niebagatelną rolę w tym przypadku odgrywa oświetlenie. Jak wybrać takie, które świetnie spełni swoją funkcję, a także będzie pasować do naszej aranżacji?

Żyrandole do sypialni – więcej niż funkcjonalne

Żyrandol to dość specyficzny typ oświetlenia. Znacznej części z nas będzie kojarzyć się z lampą o sporych rozmiarach, rozłożystą, masywną, o którą niekiedy zdarza nam się zawadzić, jeżeli jest nieodpowiednio zawieszona czy też w niewłaściwym miejscu. Żyrandole do sypialni doskonale sprawdzają się jako główne oświetlenie, ale też nie można im odmówić atrakcyjności. Chociaż na rynku wciąż spotykamy żyrandole przypominające antyczne, najbardziej efektowne, ociekające dostatkiem oraz współgrające się z okazałymi hallami, w obecnych czasach nie stanowi wielkiego wysiłku nabyć model minimalistyczny i właściwą nawet dla niewielkiej sypialni.

Co powinno zwrócić naszą uwagę w sklepie z oświetleniem?

Wybierając żyrandole do sypialni, należy dobrze przemyśleć ich rozmiar. To światło główne, które każdego dnia pomaga poradzić sobie ze sprzątaniem czy przeglądaniem ubrań w garderobie. Pod względem atrakcyjności musi oczywiście cieszyć nasze oko i doskonale korespondować z zastosowaną wcześniej aranżacją. Detale, barwy, określona stylistyka mają wpływ na to, jak będziemy czuć się w odpowiednio wykończonym pokoju.

Mając już wybrany żyrandol do sypialni, musimy dodatkowo zorientować się, gdzie powinien zawisnąć. Jeżeli projektowana sypialnia jest prosta, osiowa, w kształcie prostokąta, umiejscowienie w samym centrum pokoju będzie najlepszym pomysłem. Przy większej liczbie lamp czy też niesymetrycznych pomieszczeniach, żyrandol najlepiej jes umiejscowić nad łóżkiem, zachowując podział na konkretne strefy.