Głowa odmawia posłuszeństwa – i co wtedy?

Spodziewałbyś się, że mogą zdarzać się takie okoliczności, w których Twoja głowa odmawia posłuszeństwa? Ciało jasno daje nam do zrozumienia, że czegoś pragnie, że ma wiele możliwości, że umie, jednakże umysł nie daje rady i wcale sobie z tym nie radzimy. Odpowiedzią na nasz problem może być trener mentalny.

Kim tak naprawdę jest trener mentalny?

W dzisiejszych czasach naprawdę często wymagamy ponadprogramowej motywacji, by pokonywać codzienne wyzwania. Wątpimy we własne możliwości albo gubimy werwę do działań. Nawet jeżeli wyjściowo postrzegamy coś z optymizmem, nadchodzi w końcu moment, w którym nasz impet mocno słabnie. To całkiem naturalne, że w swoim czasie odczujemy, że się wypalamy. Ale wtedy wystarczy tylko życzliwy kopniak od kogoś, kto wie, jak motywować – na tym polega właśnie działalność trenera mentalnego.

Z tego typu wsparcia chętnie korzystają sportowcy. Tymczasem staje on też na drodze jednostek, które zamierzają odmienić swoją przyszłość. Chcą pięknie wyglądać oraz będą o to walczyć, jednak każde, również najmniejsze niepowodzenie sprawia, że całkiem się poddają. Trener mentalny ma swoje sposoby na to, aby ułatwić im dalszą walkę.

Jak to działa?

Praca trenera mentalnego bez wątpienia nie należy do najłatwiejszych. Wymaga dużej samokontroli, a dodatkowo wiedzy psychologicznej. Nie jest to bez dwóch zdań kariera dla osób, które są pozbawione pewności siebie. Muszą koniecznie posiadać w sobie olbrzymią pewność – zadowolenie z własnej osoby. Oprócz tego muszą kochać rozmowę z najróżniejszymi osobami.

Może nie spodziewasz się, jak potężna moc tkwi w Twoim umyśle. Jeśli przekonasz sam siebie, że czegoś nie możesz zmienić, tak właśnie będzie – również jeśli masz niezwykłe predyspozycje do realizacji swojego ambitnego celu. Wystarczy jeden gorszy dzień. Jednak gdy tylko nasycisz swój umysł pożądaną energią i skierujesz myślenie na właściwy tor stosując trening mentalny, już za chwilę znów zaczniesz być gotów do podjęcia działania.