Urządzamy nowoczesne biuro

Urządzenie każdego biura, czy to małego, czy bardzo wielkiego w dużym mieście jest niezwykle ważne. Chodzi wręcz nie tylko o efekt wizualny, ale również komfort pracy. Należy bardzo umiejętnie połączyć estetyczne wykonanie, ergonomię, wygodę, przykuwający wzrok wygląd, a do tego to wszystko powinno być niezwykle profesjonalne i stonowane.

Na co należy zwrócić uwagę, urządzając nowoczesne biuro?

Urządzając biuro w konkretnym stylu, warto wziąć pod uwagę, iż nie wszystkim przypadnie ono do gustu. W związku z powyższym należy zadbać o to, aby wystrój wnętrza był odpowiednio stonowany – zapobiegnie to sytuacji, w której interesant będzie kojarzył to miejsce z ”czymś niegustownym”. Biuro powinno być również profesjonalne, ponieważ niezależnie od dziedziny działalności, musi ono świadczyć o fachowości firmy. Najłatwiejszym i zarazem najlepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie dekoratora wnętrz, który profesjonalnie podejdzie do sprawy. Osoby, które nie decydują się na takie postępowanie, powinny znać kilka ważnych zasad.

Przede wszystkim należy pamiętać o zasadzie głoszącej „im mniej, tym lepiej”. Nie mając doświadczenia w projektowaniu wnętrz, zaleca się postawić na prostotę. Bezpiecznym rozwiązaniem jest drewno, które do każdego miejsca i zawsze jest odpowiednie. Jest ono niewątpliwie materiałem ponadczasowym, ponadto bardzo szlachetnym. Wybierając tradycyjne drzewo bukowe, dębowe czy też sosnowe, otrzymany efekt będzie zaliczany do tzw. klasyki. Natomiast decydując się na nieco odważniejszy krok, można postawić na bardziej nietypowe gatunki drewna, np. teak, wiśniowe czy palisander.

Zamiast drewna można wybrać również wszelkiego rodzaju tworzywa sztuczne. Poliwęglanowe krzesła są lekkie, wygodne i bardzo miękkie. Dostępne są w przeróżnych kolorach i kształtach, tak więc urządzenie wnętrza przy ich pomocy nie powinno stawać na przeszkodzie. Doskonale sprawdzi się także metal i szkło. Stół konferencyjny ze szklanym blatem będzie nadzwyczaj efektowny. Natomiast metalowe dodatki, a czasem nawet meble są bardzo nowoczesne, mimo że dość często pojawiają się w aranżacjach industrialnych.

Warto bardzo rozważnie przemyśleć kwestie dodatków do biura. Można posłużyć się bliskimi sercu przedmiotami, którymi może być ulubiony obraz czy zdjęcie rodzinne. Warto jednak zachować pewien umiar. Zdjęcie z rodziną nikomu na pewno nie będzie przeszkadzać, jednak gdy w biurze zawiśnie obraz abstrakcyjny, może on wywołać najróżniejsze odczucia.

Równie istotna, jak wybór materiałów i dodatków jest kolorystyka wnętrza. Mimo zalecanej prostoty nie jest powiedziane, że biuro powinno być monotonne i nudne. Dodatki w żywych kolorach, pomalowanie jednej ściany na nieco żywszy kolor mogą stanowić ciekawe, a zarazem nierzucające się w oczy rozwiązanie. Jednak gdy intensywne kolory nie są preferowane, całe wnętrze biura czy gabinetu może być urządzone w jasnej, pastelowej kolorystyce.

Nowoczesna lampa – idealne oświetlenie biurowe

Oświetlenie biurowe powinno być przede wszystkim funkcjonalne. Poza właściwym oświetleniem stanowisk pracy, światło w przestrzeni biurowej może także pełnić funkcję drogowskazu, ułatwiającego poruszanie się po firmie. Nie należy również zapomnieć o walorach estetycznych oświetlenia. Oprawy świetlne są ważnym elementem dekoracyjnym, który podkreśla charakter wnętrza, nadając mu odpowiedni klimat i nastrój. Nowoczesna lampa powinna harmonijnie wpisywać się w stylistykę wnętrza oraz dodawać biurowej elegancji. W nowoczesnych, designerskich biurach stosuje się także dekoracyjne źródła światła, tj. np.: neony, węże świetlne, różnego rodzaju tuby i panele świetlne. Oświetlenie miejscowe to najczęściej nowoczesna lampa biurkowa czy podłogowa. Atutem większości lamp biurkowych jest możliwość dowolnego regulowania kąta padania światła czy ich wysokości.