Ręczniki z mikrofibry – co musisz o nich wiedzieć?

Ręcznik wykonany z mikrofibry to produkt, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Jest to związane z jego możliwościami oraz powszechnym zastosowaniem. Używa się go nie tylko w domowych zaciszu, ale również w trakcie podróżowania i uprawiania sportu. Czym się charakteryzuje oraz jak go rozpoznać?

Magiczne działanie mikrofibry

Przez określenie mikrofibra rozumiemy technologię mikrowłókien poliestrowych oraz poliamidowych. Co ciekawe są one o 100 razy cieńsze od naszych włosów, co pokazuje z jak delikatnym materiałem mamy do czynienia. Właśnie ta cecha sprawia, że woda występująca w takim ręczniku jest usuwana zdecydowanie szybciej niż w przypadku tradycyjnych modeli. Oprócz tego zdecydowanie większa ilość cząsteczek H2O przedostaje się do środka. Cecha ta sprawia, że w ręczniku może znaleźć się o 7 razy więcej wody niż wynosi jego masa. Mamy więc to czynienia z chłonnym, lekkim oraz szybkoschnącym modelem.

Jak wybrać najlepszy ręcznik z mikrofibry?

Mimo iż szybkoschnące ręczniki cieszą się coraz większa popularnością większość osób w zaciszach własnego domu cały czas korzysta z grubych, frotowych ręczników. A z kolei modele wykonane z mikrofibry używa się w momencie wyjścia na basen, do sauny czy w trakcie wyjazdu na wakacje. Nie ma w tym nic złego, dobrze jednak wzbogacić ręcznik o ciekawą grafikę. Nie oznacza to wcale, że trzeba nadrukować na nim zdjęcia, bogate przesłania oraz inne. Warto jednak wprowadzić niewielkie i jednocześnie ciekawy dodatek. Pozwoli to zauważyć ręcznik w nawet najbardziej zatłoczonej przymierzalni czy kąpielisku. W związku z tym ryzyko użycia czyjegoś ręcznika maleje niemalże do zera. Listek, geometryczny kształt czy nawet kwiatek sprawdzą się w tej kwestii znakomicie. W tym miejscu warto pokrótce nadmienić, że ręcznik powinien zawierać gumkę, którą wykorzysta się do powieszenia ręcznika. Jest to zdecydowane ułatwienie, które sprawdzi się zarówno w domowy zaciszu, jak i w trakcie wizyty w miejscu publicznym.

Kiedy chodzi o ręczniki z mikrofibry sprawdzą się one idealnie na wakacjach. W trakcie zakupów należy skupić się przede wszystkim na cechach związanych z wysychaniem oraz wagą. Krótkie włosie sprawia, że nic się do danego modelu nie przyczepia, co jest jedną z największych zalet tego typu produktów. Właśnie dlatego po zakończonym plażowaniu czy też odpoczynku na trawie można szybko spakować się oraz wyruszyć w drogę powrotną. Ręczniki wykonane z tradycyjnych materiałów nie mają tyle szczęścia i je trzeba trzepać oraz czyścić o wiele dłużej.

Model wykonany z mikrofibry to najlepszy ręcznik w trakcie wycieczek w tropikalne miejsca, gdzie wysoka temperatura idzie w parze z dużą wilgotnością powietrza. Suszenie prania w takich miejscach to naprawdę duży problem, dlatego tego typu materiały sprawdzą się tam najlepiej. Klasyczny ręcznik pozostanie przez cały urlop wilgotny, a po jakimś czasie zacznie też brzydko pachnieć.

Już na koniec warto wspomnieć o przyjemności związanej z pakowaniem oraz niewielkim bagażem. Wyjazdy urlopowe wielokrotnie wiążą się z dużą ilością opłat, dlatego doskonale jest posiadać niewielki bagaż, który pomieści najbardziej potrzebne rzeczy i nie generuje dodatkowych kosztów. Niewielki i bardzo lekki ręcznik to więc najlepszy dodatek w trakcie wszelkiego rodzaju wakacji czy wyjazdów, zarówno takich, które odbywają się w naszym kraju, jak i za granicą.