Jak stosować olej kokosowy w domowym spa?

Od dłuższego czasu da się zaobserwować faktyczny boom na tłuszcz otrzymywany z kokosa.

Dziś już wiemy, że nie jest to co najwyżej  krótkotrwała prawidłowość, a osoby które zaczęły go wykorzystywać wcale nie wyobrażają sobie aby zaprzestać jego stosowania. Jeżeli więc do chwili czytania tego artykułu nie dałaś wiary w magię oleju z kokosa, koniecznie zapoznaj się z treścią tego artykułu!

Do zmywania makijażu

Nagminnie kupno środków do zmywania makijażu jest nie lada wyzwaniem.

Jak wiadomo, nie wszystkie środki do demakijażu potrafią uporać się ze sprawnym usunięciem kosmetyków kolorowych i zaledwie rozpraszają je po twarzy. O ile jednak spojrzeć na ingredienty tych najlepszych – do pozbywania się makijażu wodoodpornego – możemy dowiedzieć się, że ich zasadniczym elementem są… różnego rodzaju tłuszcze. Pamiętając o tym, czemu nie wybrać tańszego i naturalniejszego oleju z kokosa? Poradzi on sobie z najtrudniejszym do usunięcia makijażem a także za jednym razem korzystnie wpłynie skórę.

Coś dla zdrowia włosów

Nasze piękne włosy wymagają nie tylko nawilżenia, jak ustawicznie uwydatnia się w promocjach, ale także odpowiedniej dawki tłuszczu.

Olej pozyskiwany z kokosa jest jedynym na świecie olejem, który potrafi wchłonąć do wnętrza włosa i skutecznie działać od wewnątrz. Można położyć skromną porcję oleju na całej długości włosów, na niemniej niż 30 minut przed samym myciem, bądź też używać go jedynie do natłuszczenia końcówek. Jeśli lękasz się, że olej kokosowy okaże się ciężki do całkowitego usunięcia, może nie uwierzysz ale – wystarczy do tego najdelikatniejszy szampon.

Coś dobrego dla suchej skóry

Kto musi radzić sobie z wrażliwą i przesuszoną skórą przekonał się, że zdecydowana większość specyfików przynosi widoczne efekty tylko na krótki czas. Ukojona właściwym środkiem skóra prezentuje się fenomenalnie, ale nawet po paru momentach jest tak samo wysuszona jak przed nałożeniem kosmetyku…

Olej kokosowy rozwiązuje problem suchej skóry na długo – niewielka ilość nałożona na skórę dobrze ją odżywi i nawilży. Nie ma co używać w nadmiarze jak również że zaleca się, aby nie nie nakładać go tuż przed spaniem: produkt może zabrudzić pościel.

Alternatywa dla pianki do golenia

Jeżeli Twoim wyzwaniem są zaczerwienienia po goleniu i często spotykane „czerwone kropki” bezapelacyjnie zastosuj olej kokosowy. Stwierdzono że jest
znacznie bardziej delikatny dla naszej skóry niż sztuczne pianki. Sprzęt do golenia,bezproblemowo mknie po natłuszczonej skórze niemalże chroniąc nas przed możliwością zranienia, a dzięki elementom zwalczającym bakterie tłuszczu pozyskiwanego z kokosa nie doprowadzimy do wystąpienia wyprysków i stanów zapalnych.