Kurorty nadmorskie w Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania przyciąga wspaniałymi zabytkami, pięknymi miastami i ciekawą kulturą. Mało kto jednak postrzega wyjazd do tego kraju w kategorii wypoczynku w nadmorskim kurorcie. W końcu jest to kraj, w którym pogoda niezbyt zachęca do plażowania. Jednak kurorty nadmorskie mogą poszczycić się pięknymi plażami i cudownymi widokami, a wypoczynek w nich, może być ciekawą alternatywą dla tropikalnych upałów.

Rhossili – jedna z najpiękniejszych plaż w Europie

W Walii, warto odwiedzić miejscowość Rhossili położoną na półwyspie Gower, który uznawany jest za jeden z najbardziej malowniczych zakątków tej krainy. Jest to świetne miejsce szczególnie dla osób, które chcą odpocząć od tłumów i w spokoju nacieszyć się cudownymi widokami i kojącym szumem morza. W Rhossili znajdziemy szeroką, piaszczystą plażę, cudowne widoki ze wzgórz oraz wysokie fale idealne dla fanów windsurfingu.

Brighton – miasto tętniące życiem

Zaledwie godzina jazdy pociągiem dzieli Londyn od Brighton – jednego z najpopularniejszych nadmorskich kurortów w Anglii. Jest to miasto pełne urokliwych zakątków, kafejek, pubów i miejsc, w których można przyjemnie spędzić czas. W tym mieście organizowane są również liczne festiwale, które corocznie przyciągają wielu turystów.

Caithness – perła północnej Szkocji

Najdalej wysunięte na północ hrabstwo Szkocji poszczycić się może bardzo zróżnicowaną linia brzegową. Znajdziemy tu strome klify, kolumny morskie oraz długie, piaszczyste plaże. Jedną z popularniejszych jest Sinclair’s Bay słynąca z białego piasku i błękitnych wód, niczym te w tropikalnych zakątkach. Jest to teren pełen ciekawych zabytków z bardzo dobrze rozwiniętą bazą noclegową.