Na co zwrócić uwagę zakupując wózek inwalidzki?

Ogromna gama wózków inwalidzkich powoduje, że ich zakup nie jest tak prosty, jak mogłoby się zdawać. Wpływa na to również kwestia tego, że osoby, jakie z kalectwem ścierają się niespodziewanie, wobec kolizji bądź dolegliwości chorobowej, mają problemy z poruszaniem się przy pomocy wózka inwalidzkiego. Jak go wybierać?

Bez względu na to,  czy są brane pod uwagę wózki inwalidzkie elektryczne, lub też zwyczajne, osoba, która będzie czerpać korzyści z określonego modelu, powinna być przekonana do potrzeby jego użytkowania. Ci, którzy od początku zmagają się z kalectwem, przyzwyczaili się już do takiego sposobu przesuwania się, jednakże niespodziewana zmiana w życiu wywołana wypadkiem lub wzmagającym się schorzeniem, to już spory kłopot. Perspektywa poruszania się przy pomocy pojazdu dla inwalidów jest trudna do zrozumienia. Uprzytomnienie inwalidom, że przemieszczanie się przy użyciu wózka inwalidzkiego elektrycznego stanowi dla nich nadzwyczajną szansę należy do zadań ich najbliższych, jak także fachowców. Dobór powinien być wobec tego racjonalny i dokonywany wolno, nie pod wpływem chwili.

Fundamentalne sprawy

Pojazd dla niepełnosprawnych ma wspierać codzienne funkcjonowanie. Jego funkcją jest pomoc w usamodzielnieniu się, zdobyciu większej swobody poruszania, nie tylko pośród prywatnych terytoriów. Przy czym, wszystkie wózki inwalidzkie elektryczne bądź niezautomatyzowane muszą pasować szczególnie do wymiarów ich odbiorcy.

Zarazem, niewielkie, jak również nazbyt pokaźne siedzenie pojazdu nie będzie odpowiednie. Kolejno warto wziąć pod rozwagę oparcie, które nie może być nazbyt wysokie, gdyż przysporzy trudności w sterowaniu pojazdem. Inwestując w pojazd dla osób niepełnosprawnych należy szczególnie brać pod uwagę, takie elementy, jak kalibracja zagłówka i podnóżka bądź podłokietników, jak także wszelkie dodatkowe detale zaopatrzenia wózka, bardzo poprawiające wygodę jego wykorzystywania.

Tylko idealnie dostosowany do kryteriów użytkownika wózek inwalidzki elektryczny powinien dawać niewątpliwą wygodę, zaręczając prostsze dostosowanie się do aktualnej perspektywy życiowej.