Czy zdrowie emigrantów może być w lepszych rękach?

Dlaczego emigranci mogą być zdrowsi? Często słyszy się stwierdzenia, że osiedlanie się na wyspach brytyjskich wiąże się z dobrymi skutkami dla zdrowia, a więc ma „medyczne” podłoże. Oczywiście każdy przypadek powinno się rozstrzygać osobno i rozważyć potrzeby oraz sposoby korzystania z systemu lecznictwa.

Polska apteka UK sprosta oczekiwaniom rodaków

Od pierwszego razu zapoznajemy się ze specyfiką opieki zdrowotnej w Zjednoczonym Królestwie. Brytyjska służba zdrowia często prezentuje słaby poziom, a przynajmniej w porównaniu z wynikami polskich specjalistów. Rodacy, którzy już od dawna mieszkają za granicą, tam zaczynają nowy rozdział w życiu, znajdują zatrudnienie, osiadają na stałe i snują plany na przyszłość, nierzadko jeżdżą do Ojczyzny po to, by skorzystać z pomocy medycznej.

Mając pod ręką polskich specjalistów na miejscu, mimo że za większe pieniądze, można jednak otrzymać dużo większą skuteczność leczenia. Porównując, ile przypadków udaje się wyleczyć brytyjskiej opiece zdrowotnej a polskiej, odpowiedź na pytanie ze wstępu tekstu brzmiałaby „tak”. Jeśli więcej szacunku mamy dla pracy specjalistów w Polsce, a suma wydana na poprawę stanu zdrowia to tylko cena biletu do Polski, niezwłocznie wybierzemy tę opcję i do Wielkiej Brytanii przyjedziemy w lepszym zdrowiu.

Wsparciem w dbaniu o zdrowie jest niewątpliwie łatwy dostęp polskiego handlu. Także i niejedna polska apteka Londyn może pochwalić się ofertą wielu aptek internetowych oferujących produkty medyczne pochodzące z Polski, w niskich cenach. W końcu można wspomóc zdrowie czymś więcej niż uniwersalnym panaceum paracetamolem – wedle brytyjskiej służby zdrowia – ale i zaopatrzyć się w preparaty ziołowe czy kosmetyki.

Zdrowsi, bo?

Poza granicami kraju emigranci wchodzą w kontakt z odmienną tradycją, potrawami, obyczajami. Jeśli długo pozostają w obcym kraju, przypominają im się rodzime produkty, bliskie i swojskie. Gdy decydujemy się przy tym na korzystanie z polskiej, lepszej i bardziej wyspecjalizowanej opieki medycznej, może się okazać, że naprawdę emigranci stają się zdrowsi. Innym wskaźnikiem jest ogromna liczba rekordów, które pojawiają się się wraz z wpisaniem w wyszukiwarkę frazy „polska apteka Londyn”. Okazuje się, że coraz większa dostępność artykułów medycznych z Polski pozwala zdrowo żyć poza Ojczyzną.