Akcesoria do ćwiczeń w domu – wyposażamy prywatny kącik fitness

akcesoria-do-cwiczen-w-domu

Akcesoria do ćwiczeń w domu, w związku z ograniczonym dostępem do obiektów sportowych, bardzo szybko zyskują na popularności. Gwarantujemy, że trening w domu też może być bardzo mocny, a wcale nie potrzebujesz do niego arsenału sprzętu. Poznaj nasze top 3 sprzęty do treningu w domu.

Gumy oporowe – lekkie akcesoria do ćwiczeń w domu

Siłownia kojarzy nam się z hantlami, sztangą, żelaznymi talerzami. Na szczęście, wcale nie musisz tego wszystkiego mieć do dyspozycji w domu. O ile 1, czy dwie pary hantli to nie problem, to większy zestaw, czy całe wyposażenie nawet małej, fitnessowej sztangi jest już mało poręczne. W warunkach domowych super sprawdzają się wszelkiego rodzaju gumy oporowe. Ich moc potrafi zaskoczyć nawet tych niebojących się trójboju, a do tego są bardzo poręczne. Po treningu wystarczy je zwinąć i schować np. do woreczka lub małej kosmetyczki. Ich niewielkie rozmiary i lekkość sprawiają, że bez problemu zabierzesz na nawet do bagażu podręcznego i nie będziesz mieć wymówki od treningu na wakacjach.

Akcesoria do ćwiczeń w domu na plecy

Mięśnie grzbietu, to duża i wymagająca grupa do treningu. O ile na siłowni mamy zapewniony dostęp do drążka, wyciągu, czy sztangi lub hantli do wiosłowania, to w domu możemy mieć z tym problem. Najprostszym rozwiązaniem będzie drążek rozporowy, który bez problemu zamontujesz na standardowej futrynie. Nie jest to też jedyne rozwiązanie. Do ćwiczeń pleców w zastępstwie wyciągu przydadzą się też wspomniane już gumy oporowe, które łatwo zaplączesz na kaloryferze, barierce, czy nodze ciężkiego i stabilnego mebla.

TRX – akcesoria do ćwiczeń w domu z masą własnego ciała

Systemy podwieszeniowe są świetnym rozwiązaniem dla osób uwielbiających treningi z masą własnego ciała. Sprzęt typu TRX jest lekki i mieści się w małym woreczku, więc jest kolejną opcją na trening w dowolnym miejscu i czasie. Każdy system podwieszeniowy zamontujemy na dowolnej wysoko zawieszonej poprzeczce, typu drążek, trzepak, czy drabinka, ale długa taśma i mocne zapięcie pozwoli na pewny montaż do drzewa czy słupa, a dodatkowo większość zestawów zawiera w sobie bloczek ułatwiający zaczepienie systemu na oknie lub drzwiach. Fantastyczne w TRX jest to, że w zależności od tego jak ćwiczący się ustawi względem sprzętu będzie odczuwał różne obciążenie. Oznacza to, że trening z TRX może wykonać osoba na każdym poziomie zaawansowania.