5 pomysłów na prezent dla faceta na 50 urodziny

szlafrok meski

50 urodziny to bardzo ważny moment dla każdego mężczyzny. Ta okrągła liczba sprawia, że wszyscy chcemy wyjątkowo świętować tę wspaniałą okazję. Często mamy dylemat na temat tego, co kupić 50-latkowi na urodziny. Poznaj 5 niezawodnych pomysłów na idealny upominek na tę okazję.

Ekstremalne przeżycia na 50 urodziny

Wyjątkowym prezentem na 50 urodziny będzie z pewnością wykupienie solenizantowi vouchera na jakieś ekstremalne przeżycie, na przykład skok ze spadochronem. Należy jednak pamiętać, że taki upominek będzie trafiony tylko wówczas, gdy 50-latek jest miłośnikiem tego typu atrakcji. Nie wszyscy lubią ekstremalne przeżycia, a w związku z tym nie każdy będzie cieszył się z tego typu atrakcji.

Szlafrok męski – idealny prezent dla 50-latka

Szlafrok męski jako upominek na 50 urodziny to bardzo klasyczna, a dzięki temu również bezpieczna opcja. Właściwie wszyscy używają szlafroków, a ich nigdy dosyć w naszych szafach. Kwestią, na którą powinniśmy zwrócić szczególną uwagę jest materiał, z którego wykonany jest szlafrok męski. Najczęściej stawiamy na bezpieczną klasykę – szlafrok z bawełny. Tego typu produkt doskonale posłuży jako okrycie po kąpieli. Wchłonie nadmiar wody, a także zapobiegnie wychładzaniu się ciała.

Dobry alkohol jako prezent urodzinowy dla faceta

Jeśli kompletnie nie mamy pomysłu na prezent dla 50-letniego solenizanta, warto zdecydować się na bezpieczną klasykę, jaką jest podarowanie mu butelki alkoholu. Pamiętajmy, aby był to trunek wysokiej jakości. Najczęściej na tego typu okazje wybiera się dobre whisky. Zastanówmy się jednak przed zakupem, czy solenizant lubi pić tego typu alkohol. Wybierzmy ten upominek tylko wtedy, gdy mamy pewność, że 50-latek gustuje w takich prezentach.

Własnoręcznie zrobiony upominek na 50 urodziny

Niektórzy za najlepsze prezenty uważają takie, które zrobione są samodzielnie. Panuje przekonanie, że wówczas upominek jest wręczony od serca. Z pewnością wykonanie go samodzielnie pokaże solenizantowi, że jest dla nas ważną osobą – w końcu poświęcamy swój cenny czas na stworzenie dla niego prezentu. Może to być na przykład rama ze wspólnymi zdjęciami lub słoiczek z karteczkami, na których umieścimy na przykład piękne cytaty.

Urodzinowe bilety na koncert

Jeśli solenizant jest miłośnikiem muzyki, warto zdecydować się na wręczenie mu biletów na koncert jego ulubionego zespołu. Powinien to być artysta, którego muzyki 50-latek słucha z prawdziwą przyjemnością. Warto dowiedzieć się, czy solenizant lubi tego typu wydarzenia – nie każdy bowiem ucieszy się z możliwości pójścia na koncert wśród kilkuset innych osób.