Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Wybór pierścionka zaręczynowego nie należy do łatwych. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na gust przyszłej narzeczonej, dostępny budżet i rozmiar. W zakupach może brać udział przyjaciółka dziewczyny albo ktoś z rodziny, kto podpowie, jaki model powinien wzbudzić zachwyt u kobiety. Na co zwrócić uwagę?

Złoty pierścionek zaręczynowy – jak dobrze wybrać?

Zaręczyny to jeden z najważniejszych dni w życiu każdej pary, pod warunkiem że pierścionek został dobrze dobrany i prezentuje się nienagannie. To symbol miłości i gorącego uczucia, jakie żywią do siebie dwie osoby. Jeszcze przed udaniem się na zakupy należy zastanowić się, jaki jest maksymalny budżet na pierścionek. Brak wymaganej kwoty również nie jest problemem, gdyż coraz więcej jubilerów ma w swojej ofercie biżuterię na raty. Dostępne są modele zarówno za kilkaset złotych, jak i kilka tysięcy. Wybierając złoty pierścionek zaręczynowy, nie warto sugerować się ceną, ale trzeba ją brać pod uwagę.

Złoty pierścionek zaręczynowy powinien mieć kamień. Od wielu lat najczęściej wybierany jest diament, który jest najtrwalszym z minerałów występujących na ziemi. Oznacza to, że nie ulegnie zniszczeniu po kilku latach noszenia, ale jednocześnie symbolizuje więź, jaka łączy przyszłych małżonków. Wśród ważnych cech diamentu można wymienić odporność na zarysowania i matowienie – nawet w trakcie bezustannego noszenia pierścionek prezentuje się bardzo dobrze. Jak wiadomo diament to nie jedyna propozycja. Można zdecydować się także na bardziej kolorowe wersje, czyli szafir, rubin, szmaragd. To dobre propozycje, gdyż są nie tylko piękne, ale i wytrzymałe.

Na jakie cechy pierścionka zaręczynowego zwrócić uwagę?

Złoty pierścionek zaręczynowy dostępny jest w różnych odcieniach, dlatego nie trzeba decydować się na klasyczne żółte złoto. Białe złoto przyciąga uwagę i cóż tu dużo mówić, przypada do gustu coraz większej ilości kobiet. Wybór koloru powinien być uwarunkowany rodzajem biżuterii wkładanej na co dzień. Jeśli w szkatułce znajduje się sporo srebrnej biżuterii, najlepszym rozwiązaniem będzie pierścionek z białego złota. Można również wybrać dwukolorową wersję.

Styl, w jakim utrzymany jest pierścionek zaręczynowy, jest równie ważny. Można zdecydować się na klasykę, retro czy też oryginalność i nieco awangardy. Najważniejsze, żeby pierścionek był dopasowany do charakteru, stylu i upodobań przyszłej narzeczonej. Wtedy noszenia go będzie wywoływało ogromną radość, a pierścionek stanie się symbolem największego szczęścia.