Jak umyć auto, by wyglądało jak z salonu?

tenzi

Samochód to spory wydatek, dlatego warto o niego dbać. W trakcie czyszczenia kluczową rolę odgrywają odpowiednie produkty, które przyczyniają się do przedłużenia żywotności konkretnych części, a do tego cały pojazd będzie wyglądał tak samo, jak w dniu wyjazdu z salonu.

Podstawowe zasady w myciu karoserii

Jeszcze zanim zaczniesz mycie samochodu, upewnij się, że masz w swoim zasięgu najlepszej jakości produkty do czyszczenia. Marka Tenzi zasługuje na Twoją szczególną uwagę, gdyż producent przywiązuje sporą wagę do zapewniania optymalnych rezultatów w trakcie sprzątania połączonych z bezpieczeństwem. Czyszczenie zacznij od karoserii, która powinna lśnić, dzięki czemu pojazd bez względu na wiek będzie wyglądał na zadbany i bardzo atrakcyjny. Jeśli dbasz o karoserię swojego pojazdu, możesz uniknąć jakichkolwiek oznak korozji, oksydacji oraz rys. Dobrze dobrany szampon Tenzi to podstawa w trakcie czyszczenia, gdyż szybko i sprawnie usunie wszystkie zabrudzenia. Produkt jest łatwy w użyciu i bardzo wydajny, dlatego jedna butelka wystarczy na kilka myć.

Po myciu przychodzi czas na woskowanie. Po nałożeniu odpowiedniej ilości preparatu wypoleruj całość szmatką wykonaną z mikrofibry. Dzięki takim czynnościom wytworzy się warstwa ochronna, która pozostanie na samochodzie przez kilka kolejnych myć. Na uwagę zasługuje także preparat wykorzystywany do szybkiego nabłyszczania. Spryskasz nim powierzchnię i będziesz się cieszyć bardzo dobrym rezultatem.

Opony i felgi – jak zadbać o ich dobry wygląd?

Opony i felgi to kolejne bardzo ważne elementy samochodu, które wpływają na ogólny wygląd pojazdu. Do czyszczenia doskonale sprawdzają się produkty o neutralnym pH. Dobrej jakości środki Tenzi pozwolą na usunięcie pyłu, który znajduje się na klockach hamulcowych. W tej kwestii ogromne znaczenie odgrywa częstotliwość wykonywanego czyszczenia. Jeśli brud nie przywarł za bardzo i jest regularnie usuwany, mycie samochodu nie zajmuje dużo czasu (zanieczyszczenia nie spiekają się i nie wiążą z powłoką). Nie zapominaj o oponach (mimo iż efekt nie utrzymuje się długo). Pamiętaj, żeby nie moczyć bieżnika. Wystarczy, że na oponę nałożysz aktywną pianę, którą musisz zmyć już po upływie kilku minut – od teraz samochód ponownie prezentuje się jak nowy.

Środek kabiny również wymaga odpowiedniego sprzątania. Odkurz dywaniki i inne części, gdzie zbiera się kurz. W dalszej kolejności oczyść wszystkie elementy z plastiku, kokpit samochodu. Do tego celu wykorzystaj delikatną ściereczkę z mikrofibry oraz odpowiednie środki do czyszczenia. Wypoleruj szyby.

Im częściej myjesz samochód, tym mniej pracochłonne będą wykonywane przez Ciebie czynności.