Wspomóż tlenoterapię

koncentrator tlenu

Anoksja, czyli niedotlenienie organizmu jest zwykle stanem będącym zagrożeniem nie tylko dla zdrowia człowieka, ale nawet życia. Z tym powszechnym problemem zmagają się osoby narzekające na schorzenia układu oddechowego. Często w usuwaniu takich objawów stosuje się niezwykle skuteczną tlenoterapię. Wskazaniem dla zastosowania najprawdopodobniej będą: przewlekła POChP, poszerzenie ścian oskrzeli, samoistne włóknienie płuc, mukowiscydoza lub też dysplazja oskrzelowo-płucna. Jeżeli w grę wchodzi konieczność wdrożenia tlenoterapii, z pewnością chętnie skorzystamy z profesjonalnych akcesoriów, które są dziś bez problemu dostępne na rynku.

Koncentrator tlenu to użyteczny przyrząd, który świetnie sprawdza się w trakcie użytkowania zarówno na co dzień, w domu chorego, jak również w szpitalu. Funkcjonowanie koncentratora bazuje na zasysaniu powietrza z otoczenia. Potem następuje jego sprężenie i sprawne oddzielenie tlenu od azotu. Ostatni wnika znowu do powietrza z otoczenia, tlen zaś pobierany jest bezpośrednio przez pacjenta, który w konsekwencji poprzez indywidualną maseczkę wchłania tlen o stężeniu 91-95%. Koncentrator tlenu, podnosząc jego stężenie w płucach pacjenta, pozwoli zapobiec przed kwasicą, będącą niebezpieczną pochodną niedotlenienia.

Nieodzowność wszczęcia tlenoterapii można zaopiniować niezwłocznie po wystąpieniu kilku standardowych oznak schorzenia. Wśród nich notuje się regularne zaburzenia snu, nienaturalne przemęczenie oraz poczucie całkowitego braku siły. Ponadto zmęczenie emocjonalne oraz zachorowalność na zauważalnie wyższym poziomie (spada wówczas nasza odporność).

Ze względu na niezwykle częste użytkowanie koncentratora tlenu podczas tlenoterapii, jego wybór nie powinien być przypadkowy i należałoby poprzeć go choćby podstawowym przeglądem dostępnego sprzętu. Najrozsądniej, by do rąk pacjentów trafiały narzędzia stosunkowo niewiele ważące, nie za duże i przyjazne ewentualnym podróżom. Szczególne znaczenie ma ekonomiczność, bezgłośna praca, a także łatwa obsługa czy nieskomplikowane zabiegi związane z regularną konserwacją.