Dlaczego ręczniki śmierdzą?

Lato jest idealnym miesiącem do suszenia prania. Wystarczy kilka godzin i suche ubrania mogą zostać włożone z powrotem do szafek, a przy tym towarzyszy im zapach niezwykłej świeżości. Zimą, albo w trakcie deszczowych dni rodzi się jednak problem, czy można go sprytnie rozwiązać?

Jak właściwie robić pranie?

W pierwszej kolejności należy mieć na uwadze, że robienie pranie powinno odbywać się z reguły w pogodne dni. Padający deszcz, śnieg bądź ciężkie deszczowe chmury wiszące na niebie nie sprzyjają suszeniu prania. Ręczniki bambusowe także powinny być prane w ciepły, w miarę możliwości odrobinę wietrzy dzień. Jako, że wykonane są one z bambusa z domieszką innych materiałów, do wyschnięcia potrzebują więcej czasu niż chociażby cienkie bluzeczki trykotowe bądź bawełniane. To właśnie ich grubość może być problematyczna. Kiedy suszenie prania odbywa się w środku, a nie na zewnątrz, należy wybrać odpowiednie pomieszczenie. Powinno być ono właściwie oświetlone oraz wietrzone. Oprócz tego, można umieścić wyprane ubrania w bliskiej odległości od grzejników, aby ciepło z nich płynące wpłynęło na szybkość suszenia.

Dlaczego ręczniki śmierdzą?

Ręczniki bambusowe są bardzo przyjemne w używaniu, dobrze chłoną wilgoć oraz są najczęściej wybierane zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Jednakże fakt, że ręczniki bambusowe szybko wchłaniają duże ilości wilgoci przekłada się to również na ich problematyczne suszenie. Ich właściciele nie zmagają się z żadnymi trudnościami w trakcie sezonu letniego, jednakże największy problem jest zimą. Chodzi o brzydki zapach, który się z nich wydobywa. Potrzebują one więcej czasu do wyschnięcia niż modele wykonane z innych materiałów, dlatego w sytuacji niewłaściwego suszenia – śmierdzą. Istnieje kilka możliwości, aby rozwiązać ten problem. Pierwszą z nich jest skorzystanie z elektrycznego bądź klasycznego grzejnika, aby strumienie ciepłego powietrza rozprawiły się szybko z wilgocią. To rozwiązanie wpływa jednak na zwiększenie wilgotności w pomieszczeniu oraz wyższe rachunki za energię. Innym rozwiązaniem jest wykorzystywanie tego typu ręczników tylko i wyłącznie w sezonie letnim, kiedy wiatr oraz ciepło pochodzące z zewnątrz, w sposób naturalny suszą pranie.